Dřevěné masivní podlahy

Parketové vlysy

Masivní podlaha tvořená z masivních dřevěných vlysů, které mají po svém obvodu pero a drážku. Masivní parkety se nejčastěji vyrábějí z dubu, buku, jasanu ale i z dalších tuzemských i exotických dřevin.

Montáž

V dnešní době se parkety převážně lepí k podkladu a nejvíce používané vzory pokládky jsou na rybinu (stromeček) a řemen.

Povrchová úprava

Parketové vlysy se dodávají bez povrchové úpravy. Ta se provádí po montáži společně s broušením a tmelením. Její výhodou je celistvost a tloušťka jednotlivých vrstev, tedy vysoká životnost. Kromě volby škály kvality laků a stupňů lesku nebo matu, lze vybírat z několika dalších typů povrchových úprav - oleje, vosků nebo tónování.

Podlahová prkna

Masivní prkenné podlahy, které mají po obvodu pero a drážku. Prkna se dodávají převážně z dubu a smrku, ale nechají se vyrobit i z jasanu, javoru a třešně. Ideální pro tento druh podlahy je přiznání fáze (sražená hrana na dlouhých stranách) Velká šířka a délka lamel s přirozenou strukturou dřeva se nechá využít jak do rustikálně zařízených objektů, tak i do moderních interiérů.

Montáž

Tyto podlahy se mohou lepit, šroubovat a nebo přibíjet k roštu.

Povrchová úprava

Podlahová prkna většinou dodáváme bez povrchové úpravy, která se provádí po montáži broušením a tmelením nebo v kartáčované verzi s již zmíněnou V fází. Pro urychlení montáže je možnost dodat podlahová prkna i s povrchovou úpravou (lak nebo olej).

Kazetové parketové čtverce

Masivní kazety (volně spojené segmenty)

Masivní kazety jsou slepeny na lícové straně papírovou páskou, která se po nalepení odbrousí. Kazety se dodávají v tloušťce 10 (12)mm a rozměr čtverce od 300 x 300 do 600 x 600mm.

Montáž

Kazety se musí celoplošně přilepit na pevný podklad, přebrousit, přetmelit a povrchově upravit.

Masivní kazety (pevně spojené segmenty)

Masivní kazety jsou spojené pevným nebo vloženým perem. Kazety se dodávají v tloušťce 16 - 25mm a rozměru od 300x300 do 700x700mm.

Montáž

Masivní kazety spojené na vlastní nebo vložené pero a jsou určeny k celoplošnému přilepení na pevný podklad nebo k přibití (přišroubování) na dřevěný rošt. Kazety se dodávají bez povrchové úpravy. Tento typ je ideální k montáži do památkových objektů

Povrchová úprava a možnosti vzhledu

U kazetových podlah se k povrchové úpravě používá lak nebo olej.Veliká nabídka typů skladeb, kombinací dřevin dělá z tohoto produktu nevyčerpatelný zdroj variant vzhledu podlahy.

 

Mozaika

Dřevěná podlaha složená z malých výřezů a složených do různých obrazců. Spojení malých vlýsků ve větší celek zabezpečuje podlepená síť, která má jedinou funkci a to tu, že usnadňuje a urychluje pokládku.

Montáž

Mozaiky je nutné celoplošně přilepit k pevnému podkladu.

Povrchová úprava

Tento produkt se dodává bez povrchové úpravy. Ta se provádí po montáži společně s broušením a tmelením. Její výhodou je celistvost a tloušťka jednotlivých vrstev, tedy vysoká životnost. Kromě volby škály kvality laků a stupňů lesku nebo matu, lze vybírat z několika dalších typů povrchové úpravy - oleje, vosků nebo tónování).

 

 
Skvělé Svatby Český Krumlov . Katalog bílého zboží s širokým výběrem. Filtry na vodu pro domácnost.